Återförsäljare Woodisol Byggprodukter

Dalarna

Klassiska Byggvaror
Långgatan 1
776 35 HEDEMORA
Maritha Gunnarsson, 070-541 14 43
post@klassiskabyggvaror.se
www.klassiskabyggvaror.se

Dala Träfiber
Berg Olles väg 4
795 32 RÄTTVIK
Pola Svens, 0248-79 88 77, 070-577 98 22
info@dalatrafiber.se
www.dalatrafiber.se

Gästrikland

Barrolin Byggnadsvård AB
Sotarskärsvägen 3
813 94 TORSÅKER
Olof Eriksson, 0290-422 00, 070-540 39 83
barrolin@gmail.com
www.barrolin.se

Hälsingland

Anders Woxberg Isolering
Gyllenvägen 11
828 33 EDSBYN
Anders Woxberg, 072-568 10 40
info@awoxbergisolering.se
www.awoxbergisolering.se

LGS Träfiberisolering AB
Åvägen 4
824 91 HUDIKSVALL
Lars Strandell, 070-220 18 10
info@lgstrafiberisolering.se
www.lgstrafiberisolering.se

XL-BYGG
Sjulhamregatan 1
827 35 LJUSDAL
Anders Fransson, 0651-156 00
fransson@ljusdal.xlbygg.se
www.ljusdal.xlbygg.se

Stockholm

Båt och byggnadsvård i Roslagen
Gamla Väsbyvägen 5
761 92 NORRTÄLJE
Aina Öman 0733-186 231
Aina.oman@bbviroslagen.se
www.bbviroslagen.se

Södermanland

Bygg och Interiör i Vingåker AB (Woody)
Vannalavägen 10
643 22 VINGÅKER
Fredrik Ingeslöf, 0151-52 45 62
fredrik@bygginterior.se

Du kan även beställa hos:

Bygg och Interiör (Woody)          Bygg och Interiör (Woody)
Kungsvägen 37                                 Starrvägen 10 A
642 33 FLEN                                     641 49 KATRINEHOLM
0157-15 400                                      0150-48 71 00

Uppsala

Woodisol AB                                     Ring för öppettider
Gamla Uppsala 39
755 94 UPPSALA
018-41 88 620

Kontor:
Vikingagatan 25A
753 34 UPPSALA
Simon Folkesson 0769-48 06 37
Simon@woodisol.se
www.woodisol.se

Västerbotten

Norrlands Ekoisolering
Överboda 445
905 88 UMEÅ
Erik Rinander 070-327 85 02
info@norrlandseko.se
www.norrlandseko.se

Västra Götaland

Gyllenhaks Byggnadsvård
Bällefors Tibergs Skola 76
549 93 MOHOLM
Ulf Gyllenhak 0703-017 911
byggnadsvard@gyllenhak.se
www.gyllenhaksbyggnadsvard.se

Västmanland

Woodisol AB
Metallverksgatan 5
721 30 VÄSTERÅS
Per Helander 021-448 06 30, 0769-48 06 30
per@woodisol.se
www.woodisol.se

Örebro

Hidingebro Såg och Bygghandel
Hidingebro
716 92 FJUGESTA
Peter Sahlqvist 019-29 12 20, 0706-67 22 95
hbygg@telia.com
www. hsbygghandel.se